Du pareigūnai lieka pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnyba

Data

2020 10 16

Įvertinimas
0

Kauno apygardos teismas, išnagrinėjęs nuteistųjų apeliacinius skundus, paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį, kuriame du Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pripažinti kaltais piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Jiems palikta galioti pirmosios instancijos teismo paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti ar eiti valstybės tarnautojo pareigas atėmimas 3 metams. Nuteistasis G. B. turės sumokėti teismo skirtą 250 MGL (9 415 Eur), o V. Ž. 30 MGL sumažintą 200 MGL (7 532 Eur) dydžio baudą.

Teismas konstatavo, kad 2016 m. lapkričio mėnesį, eidami Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausiojo tyrėjo ir tyrėjo pareigas, nuteistieji, siekdami išaiškinti ikiteisminio tyrimo dėl vagystės aplinkybes bei nusikalstamą veiką įvykdžiusius asmenis, sulaikė tris nepilnamečius asmenis. Norėdami išgauti informaciją, apklausų metu neteisėtai apribojo jų laisvę, mušė bei naudojo psichologinę prievartą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Valentinas Alekna.

Marijampolės apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas pabrėžia, kad smurtas Lietuvos policijoje yra visiškai netoleruotinas dalykas, todėl liūdna, bet teks atsisveikinti su pareigūnu, kuris vienintelis iš byloje išvardintų pareigūnų, šiuo metu dar dirba policijoje. Vadovas taip pat viliasi, kad kiti policijos pareigūnai pasimokys iš šios istorijos ir ateityje organizacijoje nebus panašių tyrimų.