2023-11-24

Draugystė su kvaišalais atvedė iki „draugystės“ su pareigūnais

Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai padėjo tašką ikiteisminiame tyrime, kuriame nusikalstamomis veikomis, susijusiomis su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, kaltinami 4 vyrai. Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė baudžiamąją bylą perdavė nagrinėti teismui. Prieš teismą stos Šiaulių miesto ir rajono gyventojai, veikę pagal nesudėtingą ir, jų manymu, saugią schemą - narkotinės ar psichotropinės medžiagos paliekamos sutartoje vietoje, dažniausiai neužrakintame automobilyje, o vėliau iš tos pačios vietos paimami pinigai, palikti už įsigytus kvaišalus.

Ikiteisminį tyrimą atlikę Šiaulių apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, kad vienas kaltinamųjų, 28-erių Šiaulių rajono gyventojas, tokiu būdu per tris kartus pardavė dviem metais jaunesniam šiauliečiui kokaino ir daugiau nei 1,5 kg kanapių. 2022 metų spalio – gruodžio mėnesiais parduotų kvaišalų vertė gali siekti apie 12 tūkstančių eurų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos platintos Panevėžio rajone ir Šiauliuose.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kvaišalus įsigijęs šiaulietis juos, įtariama, pardavinėdavo dar kitiems asmenims. Nustatyta, kad laikotarpiu tarp praėjusių metų lapkričio ir šių metų sausio mėn. jis pardavė narkotinių medžiagų dviem vyrams – 31-erių ir 35-erių Šiaulių rajono gyventojams.

Bausmės jų laukia skirtingos, nes už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu maksimali numatoma bausmė – laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų, už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų, o už neteisėtą disponavimą nedideliu kiekiu narkotinių medžiagų neturint tikslo jas platinti – kitos, su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes.