Diskutuota apie aktyvesnį moterų dalyvavimą teisėsaugos institucijų veikloje

Data

2018 11 29

Įvertinimas
0
IMG_5291.jpg

2018 m. lapkričio 28 d. Policijos departamente lankėsi JAV, Norvegijos, Ukrainos, Švedijos, Norvegijos ir kitų šalių atstovės, turinčios ekspertinę patirtį moterų indėlio į saugumo klausimus srityje, taip pat lydintys Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Šis vizitas – tai Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos lapkričio 28-30 d. Vilniuje organizuojamos tarptautinės konferencijos, skirtos stiprinti gebėjimus įgyvendinant Jungtinių Tautų moterų, taikos ir saugumo darbotvarkę, dalis.

Policijos departamente vykusio susitikimo metu buvo pasikeista patirtimi ir diskutuota apie moterų dalyvavimą teisėsaugos institucijų veikloje, policijos kovą su smurtu prieš moteris ir prekybą žmonėmis, būtinybę didinti moterų-pareigūnių dalyvavimą taikdariškose misijose.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas pristatė padėtį Lietuvos policijoje, akcentuojant, kad pagal Lietuvos policijoje dirbančių moterų ir vyrų santykį nenusileidžiame Skandinavijos šalims, tačiau trūksta moterų aukščiausiuose vadovaujamuose postuose. Tam didelę įtaką turi santykinai trumpas laikas, per kurį moterys gali daryti karjerą, kadangi reikalingas 25 metų tarnybos stažas dar keleriais metais sutrumpėja dėl vaikų gimdymo ir auginimo.