Darbas tarptautiniu lygmeniu – sėkmingos karjeros liftas

Data

2018 11 20

Įvertinimas
2
IMG_1927.jpg

Lapkričio 19 d. Vilniuje surengtas seminaras, kuriame apibendrinta policijos pareigūnų delegavimo į Europos Sąjungos (ES) ir tarptautines institucijas, operacijas bei misijas patirtis.

Į renginį organizatoriai sukvietė visus, kuriuos domina galimybė padirbėti tarptautinėse institucijose ar vadinamuosiuose karštuose taškuose. Jame taip pat dalyvavo būrys esamų ir buvusių kolegų, sukaupusių vertingos patirties šiose srityse. Jų patirtis labai įvairi, tad besidomintieji turėjo galimybę sužinoti apie darbą tarptautiniu lygmeniu viską – nuo atrankinio pokalbio niuansų iki kasdienybės, tarkim, tikrinant pabėgėlių dokumentus, imant pirštų atspaudus.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, sveikindamas susirinkusiuosius, dar kartą atkreipė dėmesį, kad nusikalstamumas (kad ir kaip banalu tai sakyti) neturi sienų, ir kuo labiau jos nyksta, tuo svarbesnis tarptautinis bendradarbiavimas – ir valstybiniu, institucijų, ir asmeniniu lygmeniu – konkretiems pareigūnams įgyjant naujos patirties. Tad itin svarbu sudaryti sąlygas pareigūnams jos įgyti. L. Pernavas džiaugėsi, kad tarptautiniu lygmeniu dirbantys mūsiškiai vertinami labai gerai – Lietuvos policija apdovanota už pagalbą Slovėnijai 2015–2016 metais suvaldant pabėgėlių krizę, o pareigūnė, tarnaujanti Jungtinių Tautų taikos palaikymo misijoje Kipre, laimėjo atranką į gana aukštas pareigas.

Generalinio komisaro nuomone, mūsiškių darbas misijose ir tarptautinėse institucijose naudingas ne tik patiems pareigūnams, bet ir juos užauginusioms įstaigoms – tai galimybė į nusikalstamumą ir kitas problemas pažvelgti ne iš savo varpinės, o platesniu, globaliu mastu. Tad policijos vadovas kvietė susirinkusiuosius dar aktyviau dalyvauti atrankose į tarptautinio lygmens pareigas, o jei nepavyktų iš pirmo ar antro karto – nenuleisti rankų, būti atkakliems ir mokytis iš klaidų.

Lietuvos policijos pareigūnai aktyviai dalyvauja civilinių krizių valdymo operacijose daugiau nei 20 metų – nuo 1996-ųjų. Dalyvauta Jungtinių Tautų, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) bei ES taikos palaikymo, taikos įvedimo ir stebėjimo tarptautinėse misijose.

Šiuo metu mūsiškių dirba ES patariamojoje misijoje Ukrainoje, ES stebėsenos misijoje Gruzijoje, ES teisės viršenybės misijoje Kosove ir ESBO specialioje stebėsenos misijoje Ukrainoje.