Byla dėl labai didelio narkotikų kiekio ir disponavimo šaudmenimis perduota teismui (video)

Data

2020 11 30

Įvertinimas
0

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Šiaulių apygardos teismui šiandien perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti trims asmenims: vienas asmuo kaltinamas neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos – metamfetamino, turint tikslą ją parduoti ar kitaip platinti, ir dalies šios medžiagos išplatinimu, dar vienas pilietis kaltinamas neteisėtu disponavimu psichotropine medžiaga be tikslo jos parduoti ar kitaip platinti, trečiajam asmeniui kaltinimai pareikšti dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis ir nedidelės sprogstamosios galios sprogstamosiomis medžiagomis.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, duomenimis 2019 metų gruodį, vienas kaltinamųjų – 38-erių metų vyras galimai perdavė kitam kaltinamajam – 33-ejų piliečiui – metamfetamino, kurį pastarasis laikė su savimi, kol, važiuodamas automobiliu, buvo sustabdytas policijos. 33-jų m. kaltinamojo striukės kišenėje rastas maišelis su metamfetamino milteliais buvo paimtas policijos pareigūnų.

Tęsiant tyrimą, buvo patikrinti 38 m. kaltinamojo namai, kurių rūsyje buvo rasta daugiau nei 3 gramai psichotropinės medžiagos – metamfetamino. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis  kitą dalį šios psichotropinės medžiagos – beveik 147 gramus – slėpė garaže, kuris nuosavybės teise priklausė kitam asmeniui.

Minėtame garaže ieškant kaltinamajam priklausančių narkotinių medžiagų, taip pat buvo rasta šaudmenų ir sprogstamųjų medžiagų, kurios, įtariama, priklausė trečiajam šios bylos kaltinamajam – 55-erių metų vyrui.

Baudžiamasis kodeksas vien tik už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų, už neteisėtą disponavimą psichotropine medžiaga, neturtint tikslo jos parduoti ar kitaip platinti, numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 2 metų, o už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Tekstas paimtas iš: prokuraturos.lt