2021-05-20

Atidaryta vizualizacijų ir projekcijų paroda „TVIRTAI PASIRYŽTA“

Šiandien Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje atidaryta Lietuvos policijos įstatymo 30 metų sukakčiai skirta vizualizacijų ir projekcijų paroda „TVIRTAI PASIRYŽTA“.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dėkojo už Lietuvos policijos istorijos išsaugojimą ir puoselėjimą. “Nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos policija nuėjo sudėtingą kelią, tačiau šiandien turime policiją, kuria galime didžiuotis“, - sakė vidaus reikalų ministrė. 

Parodos atidaryme dalyvavęs policijos generalinis komisaras pasidžiaugė, kad nepaisant pandemijos iššūkių gyvenimas, darbas nesustoja, kad vyksta  svarbūs darbai, tokie, kaip ši paroda, skirta paminėti reikšmingą Lietuvai įvykį – Policijos įstatymo priėmimo metines. „Priminsiu, tada, 1990-1991 metais Lietuvai prisiekė praktiškai visi vidaus reikalų sistemos darbuotojai. Tačiau visa tai jau istorija. Dramatiška, tragiška ir kartu didinga. Lyg ir aišku viskas,- pakanka žvilgtelėti pro langą. Tačiau mes vėl ir vėl grįžtame prie savo istorijos. Kodėl? Pirmiausia, todėl, kad nuolat ieškome atsakymų į opiausius šiandienos klausimus, kad ir kaip keistai tas beskambėtų. Tie atsakymai, patarimai neretai slypi būtent istorijoje, tereikia netingėti mokytis, domėtis, analizuoti, daryti teisingas išvadas ir, atvirkščiai, nekartoti klaidų...“, - sakė Renatas Požėla.

Lietuvos policijos veteranų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Navickas pasidalijo prisiminimais ir išsakė viltį, kad Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento prie VRM vadovybė ir ateityje dės daug pastangų istorijai išsaugoti ir puoselėti. 

Legenda byloja, kad 49 metais prieš mūsų erą, Julijus Cezaris, nepaisydamas senato draudimo su savo legionais perėjo Rubikono upę ir sušuko „Alea jacta est“ – „Burtų kauliukas mestas“ (lot.). Ši idioma įgavo reikšmę „Tvirtai pasiryžta“.

Tvirtai pasiryžo ir 1990 metais laisvės siekiančios tautos pusėn stojusios tuometinės vidaus reikalų sistemos pareigūnai, tapę atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Respublikos vienu iš valstybingumo garantų.

Jaunos Lietuvos valstybės nepriklausomybę bandė užgniaužti priešiškos jėgos, remiamos sovietinės kariuomenės, kurios įgulų Lietuvos teritorijoje buvo apstu. Pareigūnų ištvermė ir ryžtas padėjo valstybėje išlaikyti rimtį ir užtikrinti viešąją tvarką. Tuometinę miliciją reorganizuojant į policiją, vienas iš pirmųjų žingsnių buvo naujų teisės aktų parengimas, todėl, dar 1990 metų gegužės mėn. Policijos įstatymo projekto rengimui Vidaus reikalų ministerijoje pradėjo darbą tam tikslui suburta darbo grupė ir jau 1990 metų gruodžio 11 dieną Policijos įstatymas buvo priimtas.  Šią datą galima vadinti Lietuvos policijos atgimimo diena, būtent šio įstatymo ir daugelio žmonių pastangų dėka, šiandien turime modernią ir gyventojų pasitikėjimą užsitarnavusią policiją.

Paroda veiks iki 2021 m. gruodžio 21 d. Kviečiame apsilankyti.