2022-12-09

Atidaromas naujas, šiuolaikiškas Panevėžio apskr. policijos pastatas (vdeo)

Šiandien oficialiai atidaromas naujasis Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas su areštine. 2021 m. pavasarį pradėtus naujo komisariato su areštine statybų darbus atliko „Darnu Group“ įmonė „Salvinta“. Viso projekto vertė siekia 28,7 mln. eurų, į kurią įeina tiek projekto statybos, įrengimas, tiek administravimo paslaugos 12 metų laikotarpiui.

Panevėžyje, adresu Beržų g.  46 pastatytame trijų aukštų 8384,34 kv. m ploto pastate, įsikurs apie 500 darbuotojų iš 17 skirtingų padalinių. Patalpos suplanuotos taip, kad jose tilptų visos būtinos funkcijos efektyviam policijos darbui užtikrinti: pareigūnų darbo vietos, 30-ties vietų kompiuterizuota mokymo salė, konferencijų salė, valgykla su maisto ruošos patalpa, trys sporto salės (krepšinio, imtynių ir treniruoklių) su drabužinėmis bei dušais.

Administracinis pastatas ir areštinė atitinka A++ energetinę efektyvumo klasę. Pastatui reikalinga energija gaunama iš atsinaujinančių energetinių šaltinių – ją gamina geoterminiai šilumos siurbliai, o esant poreikiui šiluma pastatui bus tiekiama iš Panevėžio šilumos tinklų. Artimiausiu metu ant pastato stogo planuojama sumontuoti saulės jėgainę.

Policijos pastate įrengtos dvi modernios šaudyklos. 25 metrų ilgio ugnies linijų šaudykloje pareigūnai ne tik lavins šaudymo įgūdžius, bet bus galimybė rengti ir taktinius mokymus. Antrojoje šaudykloje vyks balistinių kulkų tyrimai.     

Šalia komisariato ir areštinės įrengtos daugiau nei 300 automobilių talpinančios automobilių parkavimo aikštelės, iš jų 79 vietos yra skirtos lankytojams. Policijos darbuotojams ir tarnybiniam transportui skirtose parkavimo aikštelėse yra įrengtos elektromobilių krovimo stotelės, sudarytos galimybės elektromobilių krovimo stotelių plėtrai. Šalia pastatyta ir saugomų (konfiskuotų) automobilių aikštelė, kurioje įrengtos 69 vietos.

Atnaujintas garažų pastatas, praplėstos pastato funkcijos nuo automobilių saugojimo, remonto iki laboratorijos, taktinių mokymų patalpų. Teritorijoje taip pat įrengta šunų dresavimo aikštelė su voljerais.

Iki šiol Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas veikė keturiuose pastatuose, kurių bendras plotas siekia apie 16 tūkst. kv. metrų, dalis iš jų nuomojama. Skaičiuojama, kad persikėlus į naują pastatą metinės jo išlaikymo išlaidos turėtų sumažėti apie 290 tūkst. eurų.

Video reportažas