Aptartas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos analitikų bendradarbiavimas

Data

2019 03 15

Įvertinimas
3
IMG_0058.jpg

Š. m. kovo 14-15 d. Trakuose organizuotas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos policijos atstovų susitikimas, skirtas pasidalinti patirtimi policijos įstaigų vykdomos nusikalstamumo analizės srityje, pristatyti analizei naudojamus įrankius ir informacines technologijas bei aptarti galimybes aktyvesniam tarpregioniniam bendradarbiavimui. Tai ypač aktualu tarp kaimyninių valstybių padalinių.

Susitikimas ypač naudingas tuo, kad susitiko ne tik centrinio lygmens padalinių atstovai, bet ir pasienio regionuose veikiančių policijos įstaigų giminingų padalinių specialistai, kurie turėjo galimybę susipažinti ir aptarti praktinius kasdienio bendradarbiavimo klausimus ir praktinėje veikloje kylančius poreikius, pasiūlyti veiklos tobulinimo galimybes. Šie poreikiai bus apibendrinti ir svarstomi kitų susitikimų metu.

Pasak renginio dalyvių, labai naudinga žinoti, kokias įrankiais naudojasi kitų valstybių kolegos, dirbantys panašų darbą – analizuodami nusikalstamumo duomenis – nes toks žinojimas dažnai padeda geriau suvokti iš jų gaunamą informaciją, kurią vėliau galime panaudoti savo veikloje.

Susitikimas organizuotas įgyvendinant Europos Sąjungos vidaus saugumo fondo 2014–2020 m. programos projektą Nr. HOME/2018/ISFP/818468 „Tarpvalstybinio policijos bendradarbiavimo Baltijos jūros regione stiprinimas“.