Aptartas ir įtvirtintas bendradarbiavimas su Lietuvos kariuomene

Data

2020 01 23

Įvertinimas
0
19.jpg

Sausio 23 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabe vyko kasmetinis Lietuvos kariuomenės, Vidaus reikalų ministerijos institucijų (Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento ir Viešojo saugumo tarnybos) ir Muitinės departamento prie Finansų ministerijos vadovų susitikimas, kurio metu buvo aptarti praėjusių metų tarpinstitucinio bendradarbiavimo rezultatai ir pasirašyti šių metų bendradarbiavimo planai.

„Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimas su kitomis valstybės institucijomis yra svarbus Lietuvos gynybai. Bendrų renginių metu mes ugdome įgūdžius ir žinias, tobuliname tarpinstitucinę sąveiką ir taip stipriname Lietuvos saugumą. Pernai metais buvo gerinami bendro karinio rengimo kokybė ir standartai. Tai buvo būtina sėkmingai integruojant valstybines institucijas į ginkluotąsias pajėgas iškilus grėsmei,“ – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.

Susitikime institucijų vadovai pasidalino esminėmis įžvalgomis apie pernai vykusių bendrų pratybų, ir kitų bendrų veiksmų patirtį. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovai dalyvius supažindino su bendradarbiavimo, orientuoto į valstybės gynybą, rezultatais bei pristatė pagrindines šiais metais planuojamas karines pratybas, kuriose drauge su Lietuvos kariais treniruosis ir vidaus reikalų sistemos bei muitinės pareigūnai.

Didelis dėmesys buvos skiriamas informacinių atakų tendencijoms, kuras apžvelgė Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento direktorius. Pažymėtina, kad informacinių atakų taikiniais neretai yra ginkluotosios pajėgos ir užsienio šalių kariai esantys Lietuvoje. Tokios atakos dažniausiai skirtos skleisti dezinformaciją ir silpninti šalies gyventojų pasitikėjimą valstybe ir jos gynybos institucijomis.

Pernai Lietuvos kariai teikė pagalbą institucijoms ir gyventojams ekstremalių situacijų atvejais, surengė eilę įvairaus lygio ir apimties bendrų mokymų, drauge su pareigūnais dalyvavo nacionalinėse ir tarptautinėse karinėse pratybose, varžėsi įvairiose sporto ir šaudymo varžybose, dalyvavo šventėse ir kultūriniuose renginiuose. Kariuomenės vienetai ir institucijos keitėsi turima informacija, drauge tobulinosi reagavimo į krizes, priešgaisrinės saugos, riaušių malšinimo, taiklaus šaudymo, kinologijos, kovos su sprogstamaisiais užtaisais ir kituose kvalifikacijos kėlimo kursuose.

Lietuvos kariuomenė 2019 metais skyrė sraigtasparnį žvalgybai iš oro Traksėdžių durpyno gaisro metu, evakavo civilius gaisro metu Alytuje, 15 kartų skyrė sraigtasparnį dingusių žmonių paieškai, po porą kartų laivu ir sraigtasparniu teikė pagalbą valstybės institucijoms įgyvendinant jų įgaliojimus LR teritorinėje jūroje, išskirtinėje ekonominėje zonoje ir kontinentiniame šelfe, 7 kartus skyrė sraigtasparnį paiškai ir gelbėjimui jūroje ir porą kartų teikė pagalbą Nacionaliniam transplantacijos biurui.

Pagal patvirtintus 2019 metų užterštų teritorijų valymo prioritetus ir planą Lietuvos kariuomenės kariai išvalė nuo karo laikų sprogmenų 6 karines ir 4 civilines teritorijas – daugiau 19 ha žemės teritorijos.

Lietuvos kariuomenės bendradarbiavimo su VRM institucijomis ir Muitinės departamentu prie FM planai, siekiant bendrų tikslų ir kryptingo bendradarbiavimo, yra sudaromi ir patvirtinami kasmet.