Aptarta kaip užtikrinti atokiau įsikūrusių parduotuvių saugumą

Data

2020 04 03

Įvertinimas
1
IMG_0421.jpg

Šiandien vaizdo konferencijoje su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais, policija aptartas tolimesnis bendradarbiavimas siekiant apsaugoti parduotuves ir kitas prekybos vietas. Ypatingas dėmesys skirtas mažų, nutolusių kaimo parduotuvių apsaugai ir prevencijai.

Susitikime sutarta aktyviau keistis informacija, skatinti prekybos centrų vadovus aktyviau rūpintis apsaugos priemonėmis, dažniau instruktuoti pardavėjas. Policija pristatė ir pasidalino patarimais parduotuvių savininkams ir pardavėjams, kaip apsaugoti parduotuvę, kaip elgtis vagystės ar plėšimo atveju, ką daryti, įvykus tokiam nusikaltimui.

Susitikime dalyvavo ir didžiųjų prekybos centrų atstovai, kiti aktualūs klausimai, susiję su vagystėmis iš prekybos centrų, tokių nusikalstamų veikų kvalifikavimu, informacijos keitimosi būdų ir kanalų tobulinimu.

Pasak policijos vadovų, artimiausiu metu nutolusios, atokesnėse vietose įsikūrusios kaimo parduotuvės sulauks didesnio policijos dėmesio, jose lankysis patruliai, bendraus su pardavėjomis, pasikeis kontaktais, kita turima aktualia informacija.

Policija, pristatydama grėsmių analizę, kaip vieną iš grėsmių įvardijo vagystes ir plėšimus iš nuošaliau įsikūrusių parduotuvių, todėl jų saugumui užtikrinti imamasi intensyvių prevencinių priemonių.