2021-01-25

Anykščių rajone šiurpą keliantis nusikaltimas – vyras beveik dvi paras laikytas dėžėje

2020 m. gruodžio 14 d. didelį atgarsį visuomenėje sukėlė įvykis Anykščių rajone, kada apie 21 val. šalia kelio Troškūnai–Latavėnai–Didžiuliškiai buvo rastas gulintis vyras (g.1983 m.), lipnia juosta apvyniota galva ir ant rankų matomomis rišimo žymėmis. Vyras dėl kūno atšalimo ir sumušimų buvo paguldytas į ligoninę. Nukentėjusysis policijai buvo žinomas dėl anksčiau padarytų nusikalstamų veikų.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorais ėmėsi intensyvių tyrimo veiksmų. Pradėtos kelti įvairios nusikaltimo padarymo ir motyvų versijos. Skubiai surinkus tirti reikšmingus duomenis, kokybiškai bei profesionaliai atlikus visos medžiagos analizę, buvo nustatyta, kad nukentėjęs vyras, panaudojant smurtą, iš Anykščių rajono buvo išvežtas į Druskininkų rajoną ir daugiau kaip dvi paras prievarta laikomas dėžėje. Paskui atvežtas atgal į Anykščių rajoną ir paliktas šalia kelio.
2021 m. sausio 11 d. bendradarbiaujant su Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato  pareigūnais buvo nustatytas ir sulaikytas asmuo, galbūt dalyvavęs darant šį nusikaltimą. Įtariamo vyro gyvenamojoje aplinkoje atliekant kratas buvo rasti daiktai ir priemonės, kurios galbūt buvo naudojamos smurtaujant ir suvaržant nukentėjusio vyro laisvę.
Tęsiant intensyvius tyrimo veiksmus nuo 2021 m. sausio 11 d. iki sausio 14 d. buvo sulaikyti dar penki asmenys, įtariami bendrai dalyvavę darant šį nusikaltimą. Pagal surinktus duomenis, nusikalstamą veiką galimai organizavo vienas iš sulaikytųjų.
Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 138 straipsniu ir to paties kodekso 146 straipsniu. Vienam įtariamajam skirta kardomoji priemonė – suėmimas trims mėnesiams, kitiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.
Utenos apskrities VPK viršininko pavaduotojas Vaidotas Žilys pastebi: „Tokie įvykiai grąžina į 1990 metus, tačiau dabar, panaudojant inovatyvias technines priemones ir glaudžiai bendradarbiaujant, žiaurų nusikaltimą galimai padarę asmenys buvo sulaikyti“.

GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.