Aktoriams vaidinant smurto situacijas, piliečiai skatinti susimąstyti apie skriaudžiamas moteris

Data

2018 12 03

Įvertinimas
1

Kasmet organizuojamos tarptautinės socialinės akcijos „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ tikslas – atkreipti visų piliečių dėmesį į šį, mūsų visuomenėje, deja dar labai paplitusį reiškinį.

Šiandien Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus pareigūnai, kartu su „Taško“ teatro aktoriais Klaipėdos mieste vykdė socialinę akciją skirtą atkreipti dėmesį į smurtą patiriančias moteris, bei užfiksuoti praeivių reakcijas į šį reiškinį. Aktorių poros centrinėse miesto gatvėse vaidino kivirčą, kurio metu vyras neva smurtauja prieš moterį – kaip bebūtų gaila tik apie pusę pro šalį ėjusių praeivių vienaip ar kitaip – žodžiu, ar veiksmu bandė tramdyti smurtautojus. Deja, neretas tiesiog praeidavo pro šalį ar išvis apsimesdavo nematą stumdomos ir keikiamos moters. Tačiau pasitaikė ir itin pilietiškų žmonių – pirmajai aktorių porai vaidinant kivirčą Tiltų g. greta paminklo Arka, bemat atsirado visas būrys užtarėjų, stojo netgi pro šalį važiavę automobiliai, kurių vairuotojai šoko skriaudžiamai moteriai į pagalbą. Neabejingų žmonių netruko ir Taikos prospekte, greta autobusų stotelės „mušamą“ moterį ginti stojo ir senyvo amžiaus moterys, ir jaunutė mergina drąsiai pareiškusi ką galvoja apie tokį „smurtautojo“elgesį.

Pasak Klaipėdos apskr. VPK Prevencijos skyriaus viršininko Gintauto Pocevičiaus „Šiemet per 10 mėnesių vien Klaipėdos mieste buvo užregistruota 260 pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, dalis šių pranešimų nepasitvirtina, bet skaičius vis tiek didelis – net viena skriaudžiama moteris yra per daug. Iš tiesų, pareigūnai visuomet skatina piliečius pastebėjusius bet kokias smurto apraiškas, nesvarbu prieš moteris, vyrus, vaikus ar gyvūnus – nedelsiant skambinti 112. Neretai aukos pačios nedrįsta kreiptis pagalbos, tad Jūsų skambutis gali išgelbėti kitą žmogų nuo skaudžių pasekmių“.

Tuo tarpu vienas iš „smurtautoją“ vaidinusių jaunų aktorių teigė, kad nėra svarbu ar smurtaujama prieš moterį ar prieš vyrą – smurtas apskritai yra žemiausia emocijos forma, turi rasti kitų būdų išsakyti savo pyktį. Niekam nieko nevalia mušti“ teigė Gytis.