Teismui perduota rezonansinė žmogžudystės Kaune byla

Data

2019 08 07

Įvertinimas
0
firearm.jpg

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl Kaune gyvenusio D. B. nužudymo iš savanaudiškų paskatų, kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu yra pareikšti trims asmenims. Lietuvis R. B. bei Estijos piliečiai H.-E. E. ir A. G. taip pat kaltinami neteisėtu disponavimu šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis, svetimo turto sugadinimu visuotinai pavojingu būdu. Ši baudžiamoji byla atskirta iš didelės apimties ikiteisminio tyrimo, susijusio su tarptautinio ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikla, kuriame įtarimai sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais pareikšti daugiau kaip 20 asmenų.

D. B. buvo nušautas 2015 metų lapkričio 6-osios vėlų vakarą, kai automobiliu grįžo namo. Jam sustojus prie įvažiavimo į kiemą vartų, į vairuotojo vietoje sėdintį D. B. buvo paleista eilė šūvių. Kulkos nepataikė į šalia vairuotojo sėdėjusią jo draugę, tačiau viena kulka išdaužė kaimynės lango stiklą.

Sudėtingą, intensyvų ir itin kruopštų rezonansinės žmogžudystės ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokurorai. Tyrimo duomenimis, 2015 m. ginkluoto nusikalstamo susivienijimo nariai gavo duomenų, kad iš įkalinimo įstaigos atlikus bausmę paleisto D. B. neteisėta veikla kelia grėsmę ginkluoto nusikalstamo susivienijimo neteisėtam verslui. Įtariama, kad susivienijimo nariai dėl savanaudiškų paskatų organizavo D. B. nužudymą. Į žmogžudystės organizavimą jie, įtariama, įtraukė R. B., kuris, siekdamas gauti piniginį atlygį už D. B. nužudymą, teikė visokeriopą pagalbą nusikaltimo vykdytojams – Estijos piliečiams: sekė auką, nustatinėjo jo judėjimo maršrutus, surado nusikaltimo metu naudotas transporto priemones, su kitais bendrininkais parūpino šaunamuosius ginklus ir šaudmenis.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad mirtinus šūvius į D. B. paleido Estijos pilietis A. G. Iš nusikaltimo vietos jis pasišalino H.-E. E. vairuojamu automobiliu. Kaip nustatyta, slėpdami nusikaltimo pėdsakus, jie užsienyje vogtą ir nusikaltimo metu naudotą automobilį padegė. Padegus šią transporto priemonę, nuo gaisro nukentėjo ir šalia stovėjęs automobilis. R. B. nusikaltimo vykdytojams pagelbėjo pasišalinti iš įvykio vietos, o vėliau – ir iš Lietuvos.

D. B. žmogžudyste įtariami Estijos piliečiai H.-E. E. ir A. G. 2018 m. pradžioje pagal Europos arešto orderius išduoti Lietuvai. Tų pačių metų rudenį buvo sulaikytas R. B. Nė vienas iš šių trijų organizuotos grupės narių kaltės nepripažino. Teismas jiems skyrė griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą.

Kaltinamiesiems gresia Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta bausmė – laisvės atėmimas nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Didelės apimties ikiteisminis tyrimas dėl tarptautinio ginkluoto nusikalstamo susivienijimo padarytų nusikalstamų veikų yra tęsiamas. Tyrimą atlieka Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai.


Šaltinis: Lietuvos Respublikos prokuratūra