Susitikime su Seimo nare aptartos aktualiausios temos

Data

2020 01 20

Įvertinimas
3
83591497_465507181060804_487643276753502208_n.jpg

Su Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nare Dovile Šakaliene susitikęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla aptarė kelias svarbias temas. Kalbėta apie teisės aktų, susijusių su smurtu artimoje aplinkoje bei smurtu prieš vaikus, suderinamumą su baudžiamuoju procesu, kokių kompetencijų trūksta pareigūnams, kas neveikia ir ką tobulinti šioje srityje.

Sutarta, kad departamento teisininkai pateiks savo vertinimą dėl esamų spragų ir reikalingų teisės aktų pakeitimų. Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad Seimas po pateikimo pritarė sekso pirkėjų kriminalizavimui, sutarta dėl bendradarbiavimo svarstymo metu, siekiant efektyvaus pataisų taikymo praktikoje. Seimo narės drauge su kovos su prekyba žmonėmis ekspertais parengtos pataisos nukreiptos į prostitucijoje išnaudojamų asmenų skaičiaus mažinimą, remiantis gerąja šį modelį įgyvendinusių šalių praktika - Švedijos, Šiaurės Airijos, Kanados, Prancūzijos ir kt. Europos Tarybos parlamentinė asamblėja bei Europos Parlamentas pripažino prostituciją smurto prieš moteris forma. Policijos departamentas skiria daug dėmesio bet kokio smurto prieš moteris užkardymui ir yra pasirengęs ieškoti praktinių sprendimų.

Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai, susiję su savižudybių prevencija, mobingu ir kita su tuo susijusi problematika. Seimo narė labai teigiamai įvertino Generalinio komisaro poziciją stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą užkardant smurtą ir kitus nusikaltimus, susijusius su pažeidžiamiausiais visuomenės nariais, siekti efektyvesnių būdų užtikrinti savižudybių prevenciją.