Sklandaus policijos pareigūnų darbo dėka Palangoje sumažėjo vagysčių ir viešosios tvarkos pažeidimų

Data

2017 10 06

Įvertinimas
5
IMG_8931.JPG

Netrukus sueis lygiai metai, kai Palangos miesto policijos komisariatas dirba pagal naująjį Lietuvos policijos veiklos modelį. Palangos m. PK pertvarkytas nuo praėjusių metų spalio 14 d. Komisariate, kaip ir kitose policijos įstaigose, sujungta viešoji ir kriminalinė policija, jo struktūra jau metus susideda iš Veiklos ir Reagavimo skyrių.

Veiklos skyriaus pareigūnų grupės, aptarnaujančios joms paskirtas teritorijas, komisariate yra dvi. Kiekvienoje grupėje dirba po vieną vyresnįjį veiklos pareigūną ir po keturis kitus pareigūnus. Vienam grupės pareigūnui per dieną tenka vidutiniškai 5-6 užduotys. Prioritetas teikiamas greitam kurorto gyventojų ir jo svečių pareiškimų išnagrinėjimui, darbui aplinkybių patikslinimo medžiagose ir ikiteisminio tyrimo bylose, smurto artimoje aplinkoje prevencijai.

Po pokyčių Palangos kurorte padaugėjo policijos ekipažų. Didesnis dėmesys skiriamas nusikalstamų veikų prevencijai.

Nors nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, skaičius išlieka labai panašus, sumažėjo vagysčių, o ypač vagysčių iš patalpų ir poilsio namelių. Sumažėjo ir viešosios tvarkos pažeidimų, plėšimų, per 8 mėn. neužfiksuota nė vieno bandymo papirkti policijos pareigūnus. Tai nulėmė aktyvesnis patruliavimas, prevencinės priemonės, į kurias buvo įtrauktos miesto bendruomenės, saugios kaimynystės grupės.

Vasara – darbingiausias metas Palangos PK pareigūnams. Kaip ir kasmet, didinti saugumą kurorte Palangos miesto policijos pareigūnams sezono metu padėjo Viešojo saugumo tarnyba, patrulių ekipažai, komandiruoti į Palangą iš kitų apskričių, Klaipėdos apskrities rajonų PK pareigūnai. Aktyviai dirba policijos rėmėjai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Didinant gyventojų saugumą Palangoje, kaip ir visoje Respublikoje, smurto aukoms pradėti dalinti pagalbos iškvietimo mygtukai – jų Palangos pareigūnai kol kas išdalijo tris. Šie mygtukai skirti išsikviesti skubiai pagalbai smurto artimoje aplinkoje atveju. Praplėstas ir vaizdo stebėjimo kamerų tinklas, veikia 23 kameros.

Palangos pareigūnus džiugina, kad visuomenė darosi vis nepakantesnė administraciniams nusižengimams, aktyviau prisideda užtikrinant saugumą. Žmonės vis dažniau informuoja policiją apie pastebėtus nusižengimus, padeda pareigūnams ieškoti dingusiųjų, įtariamųjų padarius nusikalstamas veikas, administracinius nusižengimus.

Naujasis Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas, pradėjęs eiti pareigas jau besibaigiant šiam kurorto sezonui, bet greitai susipažinęs su komisariato bendruomene ir jo veiklos specifika, sako: „Palangos miesto policijos kolektyvas jaunas ir veržlus, todėl jam nebuvo sunku pereiti dirbti pagal naująjį veiklos modelį. Pradžioje, kiek girdėjau, tai visus gąsdino, bet tik tol, kol nepabandė. Šiandien komisariato darbo aplinka, pareigūnų susiklausymas yra pavydėtini – darbas vyksta sklandžiai, gyventojai ir miesto svečiai patenkinti padėtimi mieste, o visus viešosios tvarkos pažeidimus su didele komanda pavyksta greitai sutvarkyti“.