Rugsėjo paskutinis sekmadienis – Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena

Data

2019 09 28

Įvertinimas
0

Rugsėjo 29-ąją, sekmadienį, Lietuvoje minėsime Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Ši diena skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą – ar tinkamai elgiamės kelyje? Visų keliautojų globėjas – šventasis Kristoforas. Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija plenarinio posėdžio, vykusio 2009 m. gegužės 26–28 d., metu.

Saugaus eismo renginiai „Būk matomas ir saugus“, skirti Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienai paminėti, vienu metu (nuo 12 val.) prasidės Vilniuje (Katedros a.), Klaipėdoje (Atgimimo a.) ir Panevėžyje (prie Panevėžio kultūros centro). Jų metu saugaus eismo specialistai dalysis savo patirtimi, renginių dalyviams bus priminta, kodėl svarbu rinktis saugų važiavimo greitį, naudoti atšvaitus, kitus šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ir t. t. Visi atvykusieji į renginius galės būti ne pasyvūs stebėtojai, o aktyviai dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose. Savo pasirodymus yra parengę specialiųjų tarnybų darbuotojai.

Tą pačią dieną, sekmadienį, daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, su visuomene bendraus policijos pareigūnai, bus dalijami atšvaitai, kita prevencinė šviečiamoji medžiaga.

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“, kurio pradžia – 2009 metai, sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Projektą inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Policija kviečia visus neabejingus savo ir kitų saugumui kelyje sekmadienį, rugsėjo 29-ąją, paminėti Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną.

Pakantumas, tarpusavio supratimas, pagarba vienas kitam, Kelių eismo taisyklių laikymasis gali užtikrinti saugų dalyvavimą eisme. Tik bendromis pastangomis sukursime saugią aplinką mums visiems.

Lietuvos policija primena:
  • Prie vairo sėdame tik blaivūs.
  • Važiuojame tik saugiu greičiu.
  • Transporto priemonėje tiek vairuotojas, tiek keleiviai užsisegame saugos diržus. Mažuosius keleivius vežame jiems skirtose specialiose sėdynėse.
  • Tamsoje būkime matomi: naudokime atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, šviečiančius žibintus.
  • Pėstieji, būkite atidūs ir įsitikinkite savo saugumu eidami per važiuojamąją kelio dalį.
  • Prieš pėsčiųjų perėją nulipame nuo dviračio, elektrinio (motorinio) paspirtuko, triračio, riedžio ir per perėją jį persivedame.

 

Atsitikus nelaimei, skambinkite

skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

 

GERBKIME IR

SAUGOKIME VIENI KITUS KELYJE!

 

Daugiau informacijos apie organizuojamus Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimo renginius.