Prieš teismą stos bejėgiškos būklės senolę apiplėšęs ir bandęs seksualiai prievartauti kaltinamasis

Data

2018 08 06

Įvertinimas
0
AR7A5546.jpg

Šių metų balandžio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Akmenės rajone įvykdyto plėšimo ir pasikėsinimo išžaginti bei seksualiai prievartauti bejėgiškos būklės moterį (gimusi 1928 m.) prieš jos valią. Ikiteisminį tyrimą kontroliavo Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros (Akmenė) prokurorė.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjų ir prokurorės bendrų pastangų dėka, per 4 mėnesius buvo baigtas ir teismui perduotas ikiteisminis tyrimas. Kaltinamasis – 14 kartų teistas vyras (gimęs 1974 m.), kuris gyvena Jonavoje.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl plėšimo, kai būdamas neblaivus (nustatytas 1,76 promilės girtumas) įsibraudamas į namus kaltinamasis panaudojo fizinį smurtą prieš garbaus amžiaus moterį ir atimdamas galimybę priešintis, iš jos namų pasisavino 7 eurus.

Kaltinamasis plėšimo metu taip pat pasikėsino išžaginti ir seksualiai išprievartauti nukentėjusiąją prieš jos valią. Itin jautrų nusikaltimą žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui pasikėsinusiam įvykdyti vyriškiui buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas. Kaltinamajam gresiantis bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.