Policijos vadovas: "Negalime numoti ranka į neapykantos nusikaltimus."

Data

2019 11 27

Įvertinimas
0
IMG_1913.jpg

Su Lietuvos žydų bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky susitikęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla patikino, kad neapykantos nusikaltimų prevencijai ir tyrimui policija skirs didelį dėmesį.

„Policija yra pasirengusi bendradarbiauti, atsižvelgti į šios ir kitų bendruomenių keliamus probleminius klausimus ir kartu ieškoti geriausių sprendimo būdų. Galiu patikinti, kad policija padarys namų darbus, o įvykus neapykantos nusikaltimui – skirs didelį dėmesį jų tyrimui“, - kalbėjo policijos vadovas. Sutarta, kad policijos pareigūnai regionuose susitiks su žydų bendruomenės atstovais, apžiūrės riziką keliančius objektus, sustiprins bendradarbiavimą, įtraukiant savivaldos institucijas.

Policija taip pat rodo iniciatyvą ir kartu su prokurorais ir teismais ieško bendrų sprendimų kaip tinkamai kvalifikuoti tokio pobūdžio nusikaltimus, kelti pareigūnų, prokurorų bei teisėjų kvalifikaciją, vykdyti edukacinį darbą.

Faina Kukliansky teigė, kad pastarojo meto įvykiai neramina žydų bendruomenę, todėl ją pradžiugino policijos vadovybės parodytas dėmesys. „Mūsų pagrindinis noras – kad valstybė pasirūpintų mums aktualių objektų apsauga ir mūsų bendruomenės narių saugumu“, - kalbėjo bendruomenės pirmininkė. Ji pabrėžė prevencinio darbo svarbą, užsienio šalių gerosios praktikos perėmimą ir išreiškė viltį, kad minint Gaono metus, kai Lietuvoje vyks daug įvairių renginių, bendradarbiavimas su teisėsauga bus efektyvus ir pavyks išvengti incidentų.

Sutarta atnaujinti kontaktus ir suaktyvinti bendradarbiavimą ne tik vadovų lygmenyje, bet ir regionuose.