Policijos departamente lankėsi Azerbaidžano teisėsaugos atstovai

Data

2019 05 16

Įvertinimas
1
Svetaiunei.jpg

Gegužės 14 d. policijos generalinis komisaras Linas Pernavas Policijos departamente priėmė Azerbaidžano ir Jungtinių Tautų organizacijos migracijos agentūros Lietuvoje, Vilniaus biuro delegaciją.

Azerbaidžano delegacijos, sudarytos iš policijos pareigūnų, teisėjų, prokurorų, tikslas – susipažinti su Lietuvos institucijų įgyvendinamomis priemonėmis, kovojant su prekyba žmonėmis.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Audrius Valeika svečiams pristatė Lietuvos policijos sisteminį požiūrį kovojant su prekyba žmonėmis, esamą situaciją bei aptarė priemones, naudojamas tiek Lietuvos, tiek  ir tarptautiniu mastu, bendradarbiaujant su kitomis šalimis ir teisėsaugos agentūromis. „Nors Lietuvoje prekybos žmonėmis mastai sąlyginai nedideli, esame pasirengę aktyviai kovoti, kol neliks nei vieno tokio atvejo“-teigė A.Valeika.

Lietuvoje kova su prekyba žmonėmis yra nuosekli ir įtvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės prioritetų sąraše, Viešojo saugumo plėtros 2015–2025 metų programoje, Kovos su prekyba žmonėmis 2017–2019 metų veiksmų plane, bei strateginiuose ir metiniuose Policijos institucijų planuose.