Policija glaudžiau bendradarbiaus su prekybos centrais

Data

2019 12 04

Įvertinimas
0
IMG_0205.jpg

Gruodžio 4 d. policijos generalinis komisaras Renatas Požėla susitiko su vieno iš didžiųjų sostinės prekybos centrų vadovais.

Susitikimą inspiravo šių metų lapkričio 14 d. įvykis, kai prekybos centro prieigose buvo aptiktas Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo, dėl to teko evakuoti prekybos centro lankytojus ir darbuotojus. Tąkart pasitaikė komunikacijos nesklandumų tarp sprogmens nukenksminimo operacijai vadovaujančių policijos pareigūnų ir už lankytojų evakavimą atsakingų prekybos centro darbuotojų.

Policijos generalinis komisaras su prekybos centro vadovais aptarė informacijos keitimosi aktualumą ekstremaliųjų situacijų metu, o šalies policijos įstaigos savo ruožtu bus įpareigotos su jų teritorijoje esančių prekybos centrų atstovais aptarti komunikavimo ekstremaliųjų situacijų metu ir bendradarbiavimo su policija klausimus.

Sostinės prekybos centro vadovai su policijos generaliniu komisaru aptarė ir daugiau aktualių problemų. Kaip antai netoleruotiną nepilnamečių elgesį prekybos centruose. Pasak jų atstovų, vis dažnesni atvejai, kai besijaučiantys nebaudžiami paaugliai priekabiauja prie lankytojų, pastarieji dėl to skundžiasi centro darbuotojams, nukenčia įstaigos reputacija.

Dar viena problema – šonaslydžio mėgėjai (vadinamieji drifteriai) prekybos centrų parkavimo aikštelėse.

Policijos vadovybė pataria pastebėjus tokius pavojingus vairuotojo manevrus užfiksuoti vaizdo fiksavimo priemonėmis ir registruoti pranešimą kartu su pridedama filmuota medžiaga portale https://www.epolicija.lt

Policijos generalinis komisaras atkreipia dėmesį, kad prekybos centrų atstovai, nepajėgiantys vieni išspręsti su saugumu susijusios problemos, visada gali kreiptis pagalbos į policijos pareigūnus, nes kartu greičiau randamas geriausias sprendimas, o visų mūsų noras – gyventi saugiai.

 

D.Umbraso (lrt.lt) nuotrauka