Penkiašalio susitikimo metu dalijamasi pažanga ir patirtimi viešosios policijos veikloje

Data

2019 05 21

Įvertinimas
0
IMG-1424.JPG

Gegužės 20-21 d. Lietuvoje, Birštone, vyksta kasmetinis Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos viešosios policijos vadovų susitikimas.

Susitikime dalyvauja Estijos policijos generalinio direktoriaus pavaduotoja Krista Aas, Latvijos valstybinės policijos vado pavaduotojas Artis Velšs, Suomijos uniformuotos policijos vado pavaduotojas Ari Järvenpää su savo šalių delegacijomis.

Šių metų susitikimas skirtas pasidalinti patirtimi ir pristatyti savo šalių policijos veiklą keturiose srityse: pristatyti  bendrųjų pagalbos centrų (BPC) veiklą, reaguojančių į įvykius pareigūnų darbą, aptarti kovos su smurtu artimoje aplinkoje priemones bei pasidalinti praktika dėl privataus sektoriaus įtraukimo užtikrinant tvarką viešuosiuose renginiuose.

Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, atidarydamas susitikimą padėkojo svečiams už skirtą laiką ir pabrėžė, kad išlaikydami tokį penkiašalį bendradarbiavimo formatą ir nuolat keisdamiesi savo patirtimi, ne tik stipriname tarpinstitucinius ryšius, bet ir prisidedame prie bendro mūsų regiono saugumo problemų sprendimo.

Lietuvos policija aktyviai dalyvauja plėtojant penkiašalį bendradarbiavimą: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos policijos vadovų susitikimas organizuojamas Europos policijos vadovų konvento metu, kasmet rengiami viešosios, kriminalinės, kelių policijos vadovų susitikimai bei bendri veiksmų planai.

Kitas viešosios policijos vadovų susitikimas 2020 m. vyks Estijoje.