Medininkų aukas pagerbė rekordiškai daug dalyvių

Data

2018 07 30

Įvertinimas
5
IMG_0088.jpg

Tradiciškai paskutinį liepos sekmadienį bėgikai renkasi į seniausią Lietuvos estafetinį bėgimą Medininkai – Vilnius. Praėjusį sekmadienį šis renginys vyko jau dvidešimt septintą kartą. Nors kepino kaitri saulė, pagerbti klastingai 1991 m. nužudytų Lietuvos pareigūnų susirinko rekordinis komandų skaičius – net 85. Kiekvieną komandą sudarė po septynis dalyvius, tad iš viso bėgo beveik 600 sportininkų. Komandos dalyvių skaičius septyni parinktas ne atsitiktinai, nes tiek pareigūnų Lietuva neteko tą lemtingąją naktį.

Prieš startą atiduota pagarba žuvusiesiems: jie pagerbti tylos minute, prie memorialo padėta gėlių. Praėjusių metų komanda nugalėtoja į specialią estafetės lazdelę paėmė saują žemės, kuri vėliau buvo išpilama Antakalnio kapinėse prie žuvusiųjų kapų.

Lygiai dvyliktą valandą buvo duotas startas, ir sportininkai išskubėjo į nelengvą trasą. Reikėjo, bėgant estafetiniu būdu penkių kilometrų atkarpas, įveikti visą atstumą nuo Medininkų iki Vilniaus. Labai atkakli kova vyko dėl pirmosios vietos. Iš pradžių pirmavo praėjusių metų nugalėtojai – F.O.C.U.S. running I komanda. Vėliau į priekį įsiveržė bėgimo klubo ,,Stajeris“ pirmoji komanda. Viską lėmė paskutinis etapas, kur F.O.C.U.S. running atstovas Egidijus Adomkaitis aplenkė varžovą ir ketvirtą kartą iš eilės atvedė komandą į pergalę. Treti liko Neko Runners I komandos atstovai.

Tarp vidaus reikalų sistemos komandų nepralenkiami buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie VRM sportininkai. Antrąją ir trečiąją vietas atitinkami užėmė Kauno ir Vilniaus apskr. VPK darbuotojai. Muitinės komandos išsirikiavo tokia tvarka: Muitinės kriminalinė tarnyba, Muitinės departamentas ir Vilniaus teritorinė muitinė. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija įsteigė taures geriausioms moterų ir Lietuvos kariuomenės komandoms. Geriausia moterų komanda - F.O.C.U.S. running 4. Tarp kariškių nepralenkiami buvo KASP 8 kuopos bėgikai.

Po bėgimo dalyviai vaišinosi kareiviška koše, klausėsi jiems skirto koncerto. Vėliau buvo pagerbtos geriausios komandos.

Šiais metais rezultatus buvo galima sekti gyvai. Organizatoriai už šią paslaugą dėkoja VŠĮ ,,Lietuvos bėgimo taurė“ direktoriui Audriui Jaraminui ir jo komandai.

Renginio akimirkos – Eugenijaus Onaičio fotogalerijoje

Bėgimo rezultatai

Apie šį bėgimą taip pat rašoma Alfa.lt