Lietuvos policijos mokyklos kursantų įspūdžiai iš stažuotės Vokietijoje

Data

2019 03 01

Įvertinimas
0

2018 m. vasario 18–22 dienomis Lietuvos policijos mokyklos kursantai Karolis Rupeikis, Gintarė Tarcijonaitė, Gabrielius Gaubša ir Lukas Zdencevičius dalyvavo stažuotėje Vokietijos Meklenburgo-Pomeranijos žemės Viešojo administravimo, policijos ir teismų valdininkų taikomųjų mokslų universitete.

Pirmąją stažuotės dieną kursantams buvo pristatyta Vokietijos policijos struktūra, universiteto mokymo ypatumai, taip pat įvyko susitikimas su universiteto direktoriumi. Universiteto atstovai aprodė modernią universiteto šaudyklą, taktikos skyriaus patalpas, sporto ir tatamių sales. Kursantai kartu su Latvijos, Estijos ir Norvegijos studentais dalyvavo diskusijoje, kurioje buvo lyginamos mokymo metodikos ir būsimas darbas policijoje.

Stažuotės metu LPM kursantai apsilankė Mecklenburgo apskrities kriminalinės policijos skyriuje, susipažino su jų darbo specifika, ginkluote. Būsimi Lietuvos pareigūnai turėjo galimybę apžiūrėti įvairius konfiskuotus draudžiamus ginklus. Kursantų teigimu, itin daug įspūdžių jiems paliko vizitas policijos antiriaušiniame padalinyje, kur jie ne tik susipažino su šio padalinio darbo specifika, pareigūnų naudojama technika, transporto priemonėmis, bet kartu su Vokietijos pareigūnais sudalyvo organizuotuose taktikos mokymuose.

Likusias dienas kursantai kartu su vokiečių studentais dalyvavo fizinės prievartos panaudojimo treniruotėse, specialiosios taktikos mokymuose ir tarptautinės teisės ar anglų kalbos paskaitose, kurios buvo labai įdomios ir aktualios.

„Visos stažuotės metu mes sužinojome daug naudingos informacijos, bendravome su kitų valstybių policijos studentais, diskutavome. Patirtis labai gera. Džiaugiamės, kad turėjome galimybę vykti į Vokietiją“, – sakė LPM kursantas Gabrielius Gaubša.