Lietuvos policijos mokykloje vyko naktiniai profesinės taktikos mokymai

Data

2019 03 06

Įvertinimas
1

Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) kursantų mokymo procesas yra labai įvairus: pamokos jiems vyksta ne tik šviesiu paros metu, bet ir naktį. Naktiniai mokymai organizuojami, siekiant LPM kursantus supažindinti su darbo specifika nakties metu, priartinti mokymus prie realios policijos pareigūnų darbo aplinkos, juk tarnyboje policijos funkcijas tenka atlikti kiaurą parą. Tokie naktiniai mokymai kursantams vyko praeitą savaitę, vasario 25 – kovo 1 dienomis.

Naktiniai mokymai pasižymi savita specifika: atsiranda natūralus nuovargis, šaltis, baimė, natūrali savisauga, poreikis panaudoti daugiau specialiųjų priemonių. Kursantams tokių mokymų metu tenka ne tik reaguoti į gautus pranešimus, bet ir pildyti procesinius dokumentus.

Šių mokymų metu kursantai LPM prieigose bei Mastaičių gyvenvietėje pagal sumodeliuotas profesines situacijas reagavo į pranešimus apie dingusius ar įtartinus asmenis, pavogtą transporto priemonę, asmens atžvilgiu įvykdytą plėšimą, rastus sprogmenis, miške aptiktą kūną su akivaizdžiais smurto požymiais ir pan. Taip pat mokymų metu būsimi policijos pareigūnai vykdė įtartinų asmenų paiešką, persekiojo bei stabdė transporto priemones, atliko sulaikymo veiksmus, organizavo įvykio vietos apsaugą ir kitus veiksmus.