Konfliktą išsprendė pareigūnų suteikta socialinė pagalba

Data

2019 04 09

Įvertinimas
0

Balandžio 9-osios naktį netikėtai įsiplieskęs gaisras Šiauliuose, Vaidoto g., esančio pastato kieme, įplieskė konfliktą tarp minėto pastato ketvirtajame aukšte įsikūrusio viešbučio klientų ir administratorės.

Apie pusę trijų nakties pagal iškvietimą atvykę ugniagesiai pamatė prie pastato atvira liepsna degančią šiukšlių krūvą ir ugnies apimtą pastato lauko sieną. Liepsnos buvo pasiekusios ir viešbučio langus. Gaisro metu sudegė apie 100 kvadratinių metrų lauko sienos šiltinamosios vatos, ugniagesiams teko nuardyti tiek pat sienos skardos. Viešbučio viduje tvyrojo daug dūmų. Kad jais neapsinuodytų gyventojai, buvo evakuota apie 40 žmonių, kurių dauguma yra rusakalbiai užsieniečiai, dirbantys tolimųjų reisų vairuotojais.

Pasipiktinę žmonės pradėjo reikalauti, kad administratorė jiems grąžintų pinigus už nakvynę, nes aprūkusiose patalpose ir degėsių tvaike niekas miegoti nepageidavo. Kadangi administratorė pinigų grąžinimo klausimo pati išspręsti buvo nekompetetinga, o su užsienyje atostogaujančiais viešbučio savininkais susisiekti nepavyko, buvo iškviesta policija.

Atvykę Šiaulių apskrities policijos patrulių rinktinės vyriausieji patruliai Darijus Malyševas ir Rolandas Jankevičius, įvertinę situaciją, priėmė sprendimą pirmiausia pagelbėti neturintiems kur prisiglausti viešbučio klientams, o išsimiegoję jie finansinius ginčus galės išsispręsti ir patys. Keletas tolimųjų reisų vairuotojų pasiprašė su daiktais nuvežami į savo darbovietę, kur stovėjo jų vilkikai. Juose vyrai ir apsinakvojo. Po to pareigūnai telefonu pradėjo ieškoti viešbučių, kurie galėtų priglausti tokį kiekį ugnies apgadintame viešbutyje nenorinčių likti žmonių. Deja, jiems to padaryti nepavyko, nes naktį pažadinti viešbučių administratoriai atsakydavo, kad tiek žmonių jie priimti nepajėgs. Tada patruliai kartu su administratore patikrino viešbučio kambarius ir, išvėdinę tuos, kurie buvo kitoje pusėje, nei liepsnojo gaisras, pasiūlė priimti kompromisinį spendimą – tęsti nakvynę šiame pačiame viešbutyje.

Taigi policijos pareigūnams socialinės pagalbos misija – ne naujiena: tenka ir žmonių nakvyne pasirūpinti, ir techninę pagalbą, sugedus automobiliui, suteikti, ir kelią į ligoninę nespėjančioms gimdyvėms atlaisvinti, ir nuo viaduko nušokti susiruošusį savižudį iš mirties gniaužtų ištraukti.