Kiečiausiuosius pasveikino policijos generalinis komisaras

Data

2017 10 13

Įvertinimas
3
IMG_0266.jpg

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai pavasarį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė iššūkį jaunimui „Būk kietas“. Dar ne visi supranta, kad kietas yra ne tas, kuris rūko, geria ar daro kitus pažeidimus, o tas, kuris išradingai leidžia laisvalaikį ir prasmingai save realizuoja. Kadangi bendruomenės pareigūnai yra sportiški žmonės, jie apie savo sportinius gebėjimus sukūrė vaizdo įrašą ir pakvietė jaunuolius priimti iššūkį ir pademonstruoti, ką išskirtinio moka bei gali jauni žmonės, tai nufilmuoti ir vaizdo medžiagą atsiųsti pareigūnams.

Iššūkis sulaukė didelio susidomėjimo. Vaizdo įrašų buvo gauta ne tik iš Šiaulių, bet ir iš Klaipėdos, Telšių, Vilniaus ir Kauno. Dalyviai demonstravo savo sugebėjimus, atlikdami pratimus sunkumų kilnojimo salėje, išdarinėdami triukus ant skersinio ar tiesiog gamtoje. Tarp nusifilmavusiųjų buvo ir pareigūnų iš įvairių tarnybų. Tarp jų – ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, kuris vienas pirmųjų priėmė iššūkį ir atsiuntė savo vaizdo įrašą.

Galima konstatuoti, kad pdovanojimų verti visi iššūkio dalyviai, tačiau, kadangi prizų skaičius ribotas, Šiaulių bendruomenės pareigūnai atrinko šešis dalyvius, kurių video buvo išskirtiniausi. Tai - 12-tokas iš Kuršėnų Julius Vielavičius, Šiaulių moksleivis Simonas Ivoškus, moksleivis iš Kauno Ignas Jodikis, policijos pareigūnė iš Vilniaus Milda Didžbalienė, Kaune studijuojantys kuršėniškiai Aistė Kanapeckaitė ir Albertas Motiečius. Pastarasis yra jėgos trikovės atstovas, daugkartinis Lietuvos ir Europos čempionatų rekordininkas bei kitų varžybų nugalėtojas.

Šių jaunuolių apdovanojimo ceremonija vyko Vilniuje, Lietuvos policijos departamente. Tačiau pirmiausia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato sporto salėje jiems buvo surengta bendra treniruotė su policijos pareigūnais. Užsiėmimų metų jie buvo supažindinti su policininkų sportinio rengimo niuansais, išbandė savigynos veiksmus ir turėjo galimybę atlikti pratimus su specialiosiomis priemonėmis - tarnybinėmis lazdomis.

Po treniruotės Šiaulių bendruomenės pareigūnų ir iššūkio „Būk kietas“ nugalėtojų laukė priėmimas pas Lietuvos policijos generalinų komisarą Liną Pernavą, kuris juos pasveikino ir įteikė apdovanojimus. Policijos vadovas pasidžiaugė, kad yra sąmoningo jaunimo, kuris mąsto apie savo ateitį, rūpinasi savo sveikata ir gerbūviu bei rodo pavyzdį kitiems, nes nusifilmuoti ir įrašą publikuoti viešai gali tik drąsūs žmonės. Betarpiškas prisilietimas prie policijos pareigūno profesijos net dviem iššūkio „Būk kietas“ nugalėtojams padėjo apsispręsti savo ateitį sieti su su šia profesija.

Kadangi Šiaulių bendruomenės pareigūnus pasiekė daug teigiamų atsiliepimų apie šią iššūkio idėją, konkursą „Būk kietas“ numatoma pratęsti ir ateityje.