Į Telšius iš Naujosios Akmenės atvykęs ir žaidimų kompiuterius padirbtais eurais įsigijęs 19-metis nuo pareigūnų nepasislėpė (video)

Data

2018 06 08

Įvertinimas
1
5.jpg

Gegužės 31-ąją Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl aptiktų galimai netikrų pinigų, kuriais gegužės 28 dieną 17-metis (gyv. Telšių r.) atsiskaitė už į namus atvežtą picą. Pradėjus aiškintis galimai netikrų pinigų judėjimo kelią, paaiškėjo, kad vaikinas dvi įtarimą sukėlusias kupiūras gavo iš nepažįstamojo, kuriam už 200 eurų pardavė žaidimų kompiuterius „XBOX ONE“, „PlayStation“ ir du žaidimų diskus.

Pardavęs savo turėtą turtą, jaunuolis nė nenumanė, kad jam buvo atsiskaityta galimai padirbtais pinigais, kurie buvo identiški tikriems – matėsi vandens ženklai, holograminės apsaugos priemonės. Pinigų tikrumu nebuvo suabejota ir jiems patekus į antras rankas, o nusikalstama veika paaiškėjo tik eurų banknotą patikrinus. Vienas iš šių, itin kokybiškai padirbtų banknotų, skirtumas – popierius, kurio paviršius nėra šiurkštus, kaip tikrųjų eurų, be to jis specifiškai nešiugžda.

Pradėjus aiškintis, kas disponuoja galimai padirbtais eurais, žaidimų kompiuterius pardavęs jaunuolis policijos pareigūnams pasakojo, kad su pirkėju susitiko Telšių r., Rainių k. esančioje degalinėje. Kaip prisiminė nukentėjusysis, su pardavėju buvo sutarta susitikti degalinės teritorijoje, tačiau sandoris vis tik įvyko jos prieigose. Spėjama, kad asmuo taip elgėsi, nenorėdamas patekti į filmuojamą degalinės zoną.

Nors vaizdo stebėjimo kameromis susitikimo vietoje asmuo nebuvo užfiksuotas, vis tik, pasitelkę įvairias priemonės ir profesionalumą, Telšių apskr. VPK Veiklos skyriaus pareigūnai atskleidė galimą įtariamąjį – 19-metį Naujosios Akmenės gyventoją.

Birželio 6 d. pareigūnams ir kinologui su tarnybiniu šunimi apsilankius Naujojoje Akmenėje, paaiškėjo, kad įtarimai pasitvirtino – nustatyto įtariamojo namuose rasti iš nepilnamečio įsigyti žaidimų kompiuteriai. Be to, tarnybiniam šuniui apieškojus gyvenamąsias patalpas, dėžutėje aptikta 17 folijos paketų, su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga.

Anksčiau neteisto asmens atžvilgiu vykdomi ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 213 str. (Netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimas, laikymas arba realizavimas) ir LR BK 259 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Aiškinamasi, kokiu būdu įtariamasis gavo galimai netikrų pinigų ir ar nėra daugiau nuo jo nukentėjusių asmenų.