Geriausio kinologo titulas keliauja į Kauną

Data

2018 10 12

Įvertinimas
6
DSC_7849.JPG

Gausus kinologų būrys tris dienas Vilniuje, Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Kinologijos valdyboje, varžėsi tradicinėse, Lietuvos policijos pareigūnų, dirbančių su tarnybiniais šunimis, daugiakovės pirmenybėse. Pirmenybėse dalyvavo Lietuvos policijos įstaigų, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, Estijos, Latvijos ir Lenkijos pareigūnai su tarnybiniais šunimis.

Pareigūnai pirmenybių metu turėjo atlikti įvairias užduotis: apsaugos rungtį sudarė dvi dalys: vienoje iš jų šuo buvo siunčiamas sulaikyti „nusikaltėlio“ įveikus kliūčių ruožą, kitoje - šuo buvo siunčiamas sulaikyti „nusikaltėlio“ į tamsią patalpą. Žmogaus paieškos rungtyje - šuo buvo siunčiamas surasti automobiliuose besislepiančių asmenų. Pėdsekystės rungtyje šuo turėjo sekti prieš valandą iš nusikaltimo vietos pasišalinusio asmens pėdomis ir surinkti jo paliktus įkalčius. Šuns valdymo rungtyje šunys turėjo atlikti keletą sumodeliuotų situacijų ir įrodyti kaip sugeba atsispirti juos viliojantiems daiktams: žaisliukams, maistui ir kt., eiti šalia šeimininko kada šeimininkas vedasi šalia dviratį, įveikti tunelį, barjerą, ir kt. Visos pirmenybių rungtys yra labai artimos kasdieniniam policijos kinologo darbui. Tarnybinis šuo mokymų metu yra mokomas, kad visą savo dėmesį privalo skirti tik darbui nereaguodamas į papildomus dirgiklius, jis turi išlikti paklusnus, bet kokiomis aplinkybėmis, be jokių išlygų, nepatogiose sau situacijose, nereaguoti jei šeimininkas pakelia jį ant rankų ir neša, ar veža karučiu, ar netoliese yra šaudoma iš pistoleto.

Susumavus visų trijų dienų rezultatus buvo išrinkti nugalėtojai. Pirmą vietą užėmė Ramūnas Antanaitis - Kauno apskr. VPK Patrulių rinktinės 2-osios kuopos kinologų grupės specialistas su šuniu Baksi (Šakas), antrą vietą iškovojo - Vita Mockutė Klaipėdos aps. VPK Patrulių rinktinės vyresnioji specialistė su kalyte Boni (Troja), trečia vieta atiteko - Sauliui Žymantui Telšių aps. VPK Mažeikių rajono policijos komisariato tyrėjui su šuniu Grantu. Iš svečių geriausiai sekėsi Latvijos policijos pareigūnei Ievai Spruženieca su šuniu Roko. Visi pirmenybių dalyviai buvo apdovanoti prizais, o nugalėtojai ir prizininkai medaliais, taurėmis, prizais ir vertingomis dovanomis.