Dviratininkai priklauso labiausiai pažeidžiamų eismo dalyvių kategorijai

Data

2019 07 11

Įvertinimas
0

Liepos 10 d. Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su policijos rėmėjais bei Lietuvos automobilių kelių direkcijos Saugaus eismo ir aplinkos apsaugos skyriaus konsultantu Pakruojo rajone vykdė prevencinę akciją „Saugus dviratininkas”. Akcijos idėja kilo dėl vasarą suintensyvėjusio dviratininkų dalyvavimo eisme ir dėl to, kad ši eismo dalyvių kategorija yra tarp labiausiai pažeidžiamų.

Akcijos dalyviai Pakruojo kaimiškojoje, Lygumų, Pašvitinio, Linkuvos ir Klovainių seniūnijose kelyje sutiktiems dviratininkams priminė pagrindinius Kelių eismo taisyklių reikalavimus dvirates transporto priemones vairuojantiems asmenims, perspėjo tuos, kurie jų nesilaikė, įteikė ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais jų nevilkėjusiems žmonėms. Pastarosiomis buvo aprengta 20 dviratininkų, kad kelyje jie būtų matomi ir saugūs.

Akcija jos rengėjai susidarė įspūdį, jog didžioji akcijos metu sutiktų dviračio vairuotojų dalis - sąmoningi ir atsakingi eismo dalyviai, besilaikantys Kelių eismo taisyklių.

Primename kad dviračio vairuotojui leidžiama važiuoti keliu tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu. Dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuodamas važiuojamąja dalimi, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Dviračio vairuotojas (keleivis) iki 18 metų, važiuodamas (vežamas) keliu, privalo būti užsidėjęs ir užsisegęs dviratininko šalmą. Vyresniam kaip 18 metų asmeniui, dviračiu važiuojančiam keliu, irgi rekomenduojama būti užsidėjus ir užsisegus dviratininko šalmą.