Baltijos jūros regiono šalys sieks glaudesnio teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo

Data

2019 02 07

Įvertinimas
0
51715791_726621244401796_8371066460209938432_n.jpg

Vasario 7–8 dienomis Trakuose vykstančiu atidarymo susitikimu oficialiai pradedamas Lietuvos policijos ir kolegų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos bei Suomijos vykdomas projektas „Tarpvalstybinio policijos bendradarbiavimo stiprinimas Baltijos jūros regione“. Šio Europos Sąjungos Vidaus saugumo fondo programos lėšomis finansuojamo projekto tikslas – sukuriant ir pritaikant inovatyvius tarptautinio bendradarbiavimo instrumentus sustiprinti tarpvalstybinį policijos bendradarbiavimą Baltijos jūros regione.

Projekto metu planuojama pritaikyti pažangiąsias technologijas projekte dalyvaujančių šalių pareigūnų mokymams, sukurti vieningą grėsmių analizės metodologiją, pašalinti šiuo metu egzistuojančias kliūtis efektyviam naudojamų tarptautinio bendradarbiavimo instrumentų panaudojimui ir paruošti pareigūnus tinkamai reaguoti į tarpvalstybinio pobūdžio grėsmes viešajai tvarkai ar saugumui Šengeno erdvėje. Taigi, šis 18 mėnesių truksiantis projektas ne tik suteiks jame dalyvaujančių šalių teisėsaugos institucijoms puikią progą patobulinti jau naudojamus tarptautinio bendradarbiavimo instrumentus, bet ir pritaikyti naujus sprendimus efektyviai dalyvių partnerystei užtikrinti.

Šiuo metu Trakuose vykstančio susitikimo metu projekto dalyviai aptars projekto įgyvendinimo laikotarpiu planuojamas veiklas, su jų įgyvendinimu susijusius organizacinius aspektus ir rezultatus, kurių tikimasi pasiekti.