Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl narkotinių medžiagų kontrabandos

Data

2019 06 20

Įvertinimas
0

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriumi baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu ir šių medžiagų kontrabandos.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2018 m. rugpjūtį, kai policijos pareigūnai gavo informaciją, kad sostinėje romų tautybės asmenys (ne Lietuvos Respublikos piliečiai) užsiima narkotinių medžiagų platinimu. Policijos pareigūnai gana greitai identifikavo asmenis, užsiimančius narkotinių medžiagų platinimu, ir jų atžvilgiu pradėjo taikyti neviešo pobūdžio veiksmus bei rinkti duomenis apie asmenų daromas nusikalstamas veikas.

Tyrimo metu nustatyta, kad suburta organizuota grupė, susidedanti iš Rusijos Federacijos ir Latvijos Respublikos piliečių, pasiskirsčiusi vaidmenis daryti sunkius ir labai sunkius nusikaltimus dviejų šalių – Lietuvos ir Latvijos Respublikos teritorijose. Pareigūnai nustatė, kad Latvijos Respublikos teritorijoje yra gaminamos narkotinės medžiagos – karfentanilio mišinys, po to kontrabanda pergabenamas į Lietuvą ir neteisėtai laikomas įvairiose slėptuvėse. Organizuotos grupės nariai ieškojo narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirkėjų Lietuvos Respublikoje bei užsienyje, pirkėjams 1 g narkotinės medžiagos parduodavo ne mažiau kaip už 20 eurų. Suradus narkotinių medžiagų pirkėją, narkotinės medžiagos buvo imamos iš slėptuvės ir gabenamos į nurodytą vietą. Grupės nariai palaikė ryšį su narkotinių medžiagų pirkėjais betarpiškai susitikdami su jais įvairiose vietose, taip pat bendraudami ryšio priemonėmis, o konspiracijos tikslais keitė mobiliojo ryšio priemonių numerius, vengė būti užfiksuotiems teisėsaugos pareigūnų.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo sulaikyti 4 asmenys, 3 jų ‒ Rusijos Federacijos piliečiai ir 1 Latvijos Respublikos pilietis, kuriems pateikti pranešimai apie įtarimus dėl sunkių ir labai sunkių nusikalstamų veikų, dėl neteisėto disponavimo dideliu ir labai dideliu narkotinės medžiagos kiekiu bei šių medžiagų kontrabandos veikiant organizuotoje grupėje. Teismas Rusijos Federacijos piliečiams yra paskyręs kardomąsias priemones – suėmimus, kurios tęsiamos iki šiol. Atliekant ikiteisminį tyrimą su Latvijos Respublikos teisėsaugos pareigūnais buvo bendradarbiaujama tarptautiniu mastu, Lietuvos bei Latvijos Respublikos teritorijose buvo atliekami procesiniai veiksmai – kratos, objektų tyrimai, liudytojų apklausos, kurių metu gauta tyrimui reikšmingų duomenų.

Siekiant užtikrinti galimą turto konfiskavimą – nusikalstamos veikos rezultatui ir priemonėms, prokuroras paskyrė laikiną nuosavybės teisių apribojimą įtariamųjų gryniesiems pinigams ir transporto priemonėms.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai. Birželio 17 d. prokuroras surašė kaltinamąjį aktą šioje byloje, bylą artimiausiu metu planuojama perduoti Vilniaus apygardos teismui.